Een verzameling liederen naar mijn hart: allemaal rond het thema van de slaap, in verschillende genres qua stijl en tijdperk en vele talen van Jiddish over Engels naar Italiaans, zelfs Constantijn Huygens is vertegenwoordigd met één van zijn Franse airs de cour uit Pathodia.
Jurgen De bruyn bespeelt de luit, theorbe en barokgitaar en sopraan Lore Binon toont haar veelzijdigheid door in sommige stukken ook viool te spelen, wat een extra dimensie geeft. Black is the color of my true love’s hair, een traditional is prachtig gecombineerd met de ostinato begeleiding van een Passacaille in re klein van De Visée. In het inlegboekje geeft Katharina Lindekens wat informatie over het Somnia project dat al enkele jaren loopt en Jurgen De bruyn zorgde voor de Engelse vertalingen van de liedteksten, helaas wel geen Nederlandse vertalingen, een gemiste kans aangezien Vlaanderen dit toch sponsort.
U kunt al een voorproefje krijgen via deze link, een trailer opgenomen in mei 2025 in Rotterdam:
of het zelf gaan beleven op het volgende concert op 19.11.2025 20:00 in het Cultureel Centrum in Tienen Somnia – duo/trio Art27, Tienen.
54:16 minuten muziek verdeeld over 15 tracks waarvan 13 liederen met begeleiding en enkele solo’s van Jurgen, maken van dit schijfje een begerenswaardig pareltje waarbij je rustig kunt wegdromen.
Bestellen kan via elina@zefirotorna.be referentie EPRC 0076

Prijs €19,15 en meer info op:
https://www.jpc.de/jpcng/classic/detail/-/art/fireworks-for-lute/hnum/12225461
Greet Schamp

